Ez a weboldal sütiket használ, hogy az oldal összes funkcióját elérje. További információt az adatkezeléssel kapcsolatban az Adatvédelmi tájékoztató oldalunkon talál. Amennyiben elfogadja a sütik használatát weboldalunknak, kérjük kattintson az Engedélyez gombra.

Szolnok Napja

Program kezdete:
2017-08-26 12:00
Program vége:
2017-09-04 20:00
Helyszín:
Kossuth tér
Szervező:
Program típusa:
család

Szolnok Napja 2017 programja

AUGUSZTUS 26. SZOMBAT

11.00 „FOTÓ-HUNGARIKUM” című fotókiállítás

A MAFOSZ és a Jászkun Fotóklub fotókiállításának megnyitója  

Helye: Aba-Novák Agóra, Tabák Galéria

 

AUGUSZTUS 27. VASÁRNAP

19.00 Szent Hubertus Mise kürtökre

A misét celebrálja: Máthé György esperes, plébános

Közreműködnek: Bónácz János, Dózsa László Péter, dr. Gajdos István József, Nagy Dávid, Urbán Dávid

Művészeti vezető: Csáki Kálmán

Helye: Belvárosi nagytemplom

AUGUSZTUS 28. HÉTFŐ

17.00 „Kóka művek és vázlatok” című kiállítás               

Kóka Ferenc festőművész festmény kiállításának megnyitója     

Helye: Aba-Novák Agóra, Agóra kiállító tér

AUGUSZTUS 30. SZERDA

17.00 Városi Tanévnyitó Ünnepség

Helye: Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

AUGUSZTUS 31. CSÜTÖRTÖK

17.00 Dr. Gergelyffy Géza és Dr. Gergelyffy Gézáné Graff Irén domborművének avatása            Helye: Damjanich János Múzeum Pantheon

18.00 Szolnok Napja Díjátadó Ünnepség (zártkörű)

Helye: Aba- Novák Agóra, Liszt Ferenc terem

19.00 Anconai szerelmesek című előadás          

Helye: Szigligeti Színház

 

SZEPTEMBER 1. PÉNTEK

14.00 „Tisza tájtól a Havasokig” című kiállítás

Márvány Sándor képzőművész festmény kiállításának megnyitója

Helye: Aba-Novák Agóra, Erkel kiállító tér

              

Koszorúzások a Szolnok Napjához kapcsolódó emlékhelyeken

10.00     Katonai temető                              

11.00     Széchenyi városrész                                     

15.00     Szent István tér

16:00 Szolnoki Festők Szolnok Napján Kiállítás megnyitó

Helye: Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium

A kiállítást megnyitja: Dr. Kállai Mária kormánymegbízott

Énekel: Balázs Kinga, Szunyogh Bernadett gimnáziumi tanulók

Kiállítók: Barta Ilona festő, Cseh Bagoly János festő, Kaposváriné Mihályi Mária képzőművész, Kálmán Éva festő, V. Tóth Éva festő

16.30  A Tiszavirág emléktábla avatása

Helye: Tiszavirág híd, Tiszaliget felőli feljáró


17:00 XXII. Szolnoki Regionális Katonazenekari Fesztivál

Helyszín: Tiszai hajósok tere

Közreműködők:

MH Központi Zenekar

karmester: Csizmadia Zsolt ezredes (Magyar Honvédség főkarmestere)
Budapest Helyőrség Zenekar

karmester: Baczkó István őrnagy

MH Altiszti Akadémia Zenekara Szentendre

karmester: Rixer Krisztián őrnagy

MH Hódmezővásárhely Zenekar

karmester: Kovács István őrnagy

Légierő Zenekar Szolnok

karmester: Molnár János őrnagy
Katasztrófavédelem Központi Zenekara

karmester: Dóra László alezredes


17.00 Amatőr művészeti kiállítás megnyitók

„Ujjaink papírvarázsa” Origami – másképpen és „KéSztények” Pincetárlat címmel

„Szapáry Szalon” és „Szapáry Alt-járó” amatőr művészeti kiállítások megnyitója,

a Sziluett Művészeti és Alkotói Egyesület egyetemes tárlata

A kiállításokat megnyitja: Dr. Bene Ildikó országgyűlési képviselő            

Helye: TESZ Közösségi ház

18.00 „Időutazás a régi Szapáry utca világába”, Szapáry-torta kóstolás

Start: TESZ Közösségi ház, tárlatvezető: Tokai Attila, helye: TESZ Közösségi ház

19.15 Mécsesúsztatás

A Rotary Club Szolnok szervezésében

Helye: Tisza Park – Zounok Ispán szobor

19.30  Kardos-Horváth János szerzői estje

Kafkaz című zenés könyvbemutató est Kardos-Horváth János előadásában         

Helye: TiszapArt Mozi

 

SZEPTEMBER 2. SZOMBAT

09.00-18.00 Szolgáltató Város interaktív programjai

Programok:

9.00-11.00       Sakk feladványok – Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

9.30-9.55         Bábelőadás –Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

10.00-10.15     Angol nyelvű táncos bemutató – Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

10.20-10.40     Hip-hop táncbemutató –Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

11.00-14.00     Lőrincz-féle komplex játékok – Szandaszőlősi Általános Iskola és
Alapfokú Művészeti Iskola

11.00-11.20     Népi Táncház –Szolnok Városi Óvodák, Tiszavirág Óvoda

11.30-11.55     Ugrókötél bemutató –Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

14.00-14.10     Német nyelvű műsor –Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

14.15-14.35     Néptánc bemutató – Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

14.40-15.00     Mini DISCOSzolgáltató Város® Projektiroda

14.00-16.00     Sakk játszmák (utcai sakk) –
Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

15.00-15.10     Interaktív népi gyerekjáték – Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

15.10-15.25     Szerpentines, zenés gyermektorna – Szolnok Városi Óvodák, Kacsa úti Óvoda

15.30-16.00     Táncház – Szolnoki Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskola és Tallin Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

16.10-16.25     Néptánc – Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és
Alapfokú Művészeti Iskola

16.00-18.00     Sakk játszmák (utcai sakk) – Szandaszőlősi Általános Iskola és
Alapfokú Művészeti Iskola

16.00-18.00     Rádió amatőr bemutató – Szandaszőlősi Általános Iskola és
Alapfokú Művészeti Iskola

16.30-16.45     Szólóénekesek bemutatkozása – Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

16.00-16.40     Baleset szimuláció és tálcatűzoltás– Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Szolnoki Katasztrófavédelmi Kirendeltség

17.00-17.15     Vetélkedő kicsiknek és nagyoknak – Szolgáltató Város® Projektiroda

17.45-18.00     Eredményhirdetés, díjak átadása – Szolgáltató Város® Projektiroda

Helye: Szapáry út

9.00 Béres Senior Maraton

Helye: Agóra tér

9.00-18.00 A MH 2. Vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Ezred bemutatkozása

A MH 2. Vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Ezredstatikus bemutatót hajt végre, mely során lehetőség nyílik az ezred rendszeresített fegyverzettechnikai eszközeinek (kézifegyverek, mesterlövész fegyverek, géppuskák, harcászati felszerelések, stb.), és gépjárműtechnikai eszközeinek (egy HMMWV páncélozott terepjáró gépjárművet és egy MB G270 CDI terepjáró személygépjárművet) megtekintésére.

Helye: Pelikán parkoló

10.00 Aktív Rádió kitelepülése

Helye: Szapáry út

10.00-18.00 XV. Civil Kavalkád

Programok:

10.00                    Megnyitó, beszédet mond: Dr. Kállai Mária kormánymegbízott

10.10-10.20        Zagyvarékasi K.S.E. Dream Dance Mazsorett és Showtánc csoport bemutatója

10.20-10.50        Free Feelings Hip-Hop Tánccsoport műsora

10.50-11.25        Szolnoki Népdalkör népdalcsokra

11.30-12.00        Körtánc Egyesület „Börtönbe zárt mesék” című zenés előadása

12.00-12.15        Bozsóné Fazekas Rozika cigány dalok, magyar nóták

12.20-12.30        D. Nagy Ferencné Kun Erika- Vakok és Gyengénlátók JNSZ Megyei Egyesülete: népszerű slágerek

12.35-12.55        Erős Laura- Vakok és Gyengénlátók JNSZ Megyei Egyesülete: világslágerek

13.00-13.25        Albatrosz SE karate bemutatója

13.25-13.50        Albatrosz SE mediball bemutatója

13.50-14.00        D. Nagy Ferencné Kun Erika- Vakok és Gyengénlátók JNSZ Megyei Egyesülete: sláger válogatás

14.00-14.25        Kenderesi Néptánc és Hagyományőrző Egyesület néptánc bemutatója

14.25-14.45        Szolnoki Wing Tsun Kung-Fu Iskola Wing Tsun Kung-Fu bemutatója

14.50-15.20        Pelikán Sport Egyesület Fit-Kid bemutatója

15.20-15.35        Románia - Koboz és Kubyz zenés gyermekműsora

15.40-16.00        Szolnoki Magyar Szabjavívó Iskola magyar szablyavívó bemutatója

16.00-16.10        Szépkorúak Klubja kunsági táncbemutatója

16.10-16.20        Kéz a Mancsért Civil Állatvédő Egyesület mentett kutyás bemutatója

16.20-16.40        Karaván Egyesület - Sági-Három Anikó és tanítványai: orientális táncbemutató

16.40-16.55        Almási Klára – Újszászi Énekszó Alapítvány: magyar nóta, operett

17.00-17.20        SZOLDANCE TSE társastánc bemutatója

17.20-18.00        Románia – Medve Sándor trombitaművész trombita és loop koncertje

Helye: Szapáry út

10.00-18.00 TESZ Közösségi ház bemutatkozása

„Szapáry Szalon” és „Szapáry Alt-járó” amatőr művészeti kiállítások, a JNSZ Megyei Nyugdíjasok Kulturális és Érdekvédelmi Egyesülete – „AdhatOK” Program, Szolnok napi gyermekfoglalkoztató játszóudvar. Helye: TESZ Közösségi ház

10.00-18.00 ÚJ Nemzedék Szolnoki Közösségi Tér bemutatkozása

Az Új Nemzedék Szolnoki Közösségi Tér Szolnok Napja alkalmával a fiatalokat szeretné megszólítani, célja a közösségi tér bemutatása, a szolgáltatásainak és az önkéntességnek a népszerűsítése.
Lehetőség nyílik személyiségteszt kitöltésére és társasjátékok kipróbálására is. Helye: Agóra tér

10.00-18.00 Zolnok Bandérium és az Aba-Novák Agóra képzéseinek, szakköreinek, klubjainak bemutatkozása

Népi játékok, gyermekfoglalkoztató, kézműves foglalkozások az Aba-Novák Agóra Játszóház és a Napsugár Gyermekház szervezésében. Helye: Agóra tér


10.00-14.00 XIII. Alföldi Mézesnap és Méhésztalálkozó

Programok: eszközkiállítás és – vásár; méz és mézes sütemények versenye, rajzverseny;

egész napos méz- és mézborkóstoló

Színpadi programok: 10.00-13.50

10.00     Megnyitó

10.15     Tánccsoportok előadása

11.00     Bihari Gellért humorista előadása

13.00     Eredményhirdetések, díjátadások

Előadások: 10.10-13.30

10.10     Aktualitások, Méhészeti helyzetkép. Előadó: Bross Péter OMME elnök

10.50     2017. évben felmerült legfontosabb méhegészségügyi problémák.

Előadó: Dr. Hegedűs Dénes OMME elnökhelyettes

12.30     Alternatív védekezés az atka ellen. Előadó: Ábrahám Péter

Helye: Hild János tér, Aba-Novák Agóra


10.00-16.00 Nyílt Nap a MÁV Járműjavítóban

A felújított CAF kocsik és a MOL M44 remotorizált mozdonyának, valamint a MÁV Nosztalgia Kft. gőzmozdonyának és nosztalgia szalonkocsijainak megtekintése.

Buszjáratok indulása a Baross út elejéről (Az Agóra épületrész előtti, felújított buszmegállóból)

Az indulás időpontjai: 10.30, 12.30, 14.30. A Járműjavítóból visszaindulás: 12.00, 14.00, 16.00


10.00-19.00 „170 éves a Pest – Szolnok vasútvonal” – ünnepségsorozat a Vasútállomáson

Programok:

10.00     A gőzvontatású nosztalgia különvonat köszöntése az 1. vágánynál, a MH Légierő Zenekar Szolnok és a MÁV Férfikórus közreműködésével. „170 éves a Pest – Szolnok vasútvonal” emléktábla-avatás és –koszorúzás, a Kultúr váróterem megnyitója az utascsarnokban, „170 éves a Pest – Szolnok vasútvonal” címmel a Szolnoki Vasúti Almárium tematikus időszaki kiállításának megnyitója az utascsarnok korábbi emeleti Utasellátó éttermében

11.00     A gőzvontatású nosztalgia különvonat indulása a Szent Korona másolatával az 1. vágányról a RepTárba (a vonat előre megváltott nosztalgia jeggyel vehető igénybe)

18.57     A MÁV nosztalgiavonat indulása a vasútállomásról Budapest-Nyugati pályaudvarra

Helye: Szolnoki Vasútállomás

11.30-18.30 „170 éves a Pest – Szolnok vasútvonal” – ünnepségsorozat a RepTárban

Programok:

11.30     A MÁV nosztalgiavonat és a Szent Korona másolatának érkezése, köszöntése, majd átkísérése a Belvárosi templomba, ahol 15.30-ig tekinthető meg

14.00     Baross Gábor emléktábla avatás

15.00    Előadás a Vasminiszter életútjáról a Konferenciateremben, Időszaki vasúttörténeti kiállítás

18.30     A MÁV nosztalgiavonat indulása

Helye: RepTár

10.00-18.00 Városnéző kisvonat

Felszállási lehetőségek: Agóra, Reptár

10.00-15.00 Véradás

Helye: Agóra épületrész, Multifunkciós tér

Helye: Agóra tér

15.00 A 942 szeletes Szolnok tortája - a 942 szeletes édesség felszeletelése és szétosztása

Helye: Agóra Köz

15.00-20.00 Sporttér

Interaktív sportbemutatók, darts, thai box, lábtoll, szablyavívás, fit kid, ping-pong, judo, sakk, társastánc, wing tsun kung-fu, ugrálókötél, zumba, hosszúkard vívás és kutyás bemutató várja a látogatókat. Helye: Hild János tér

16.00-18.00 Szolnok Napja Legerősebb Embere

A versenyre meghívott hazai és nemzetközi erőemelők várhatóan az idén is 5 versenyszámban vetélkednek (apolló súlyemelés, traktorhúzás, súlycipelés, kőgolyó pakolás, nyomásegyveleg). A sporteseményt több látványos betétszám is színesíti. Bemutatkoznak a Szolnoki MÁV Sportegyesület korosztályos versenyzői (szakításban és lökésben) és a városunkban is egyre népszerűbb speed workout sportág szolnoki képviselői is. A tartalmas programot nyitja és zárja a zagyvarékasi Dream Dance egyesület mazsorettjeinek látványos produkciója.

Helye: Tiszai hajósok tere

16.00 Szeretem Szolnokot pályázat eredményhirdetése

Helye: Agóra színpad

16.30 A 2017-es Kiugró tehetségeinek bemutatkozása

Helye: Agóra színpad

16.45 Akusztik Trió koncert

Helye: Agóra színpad

18.00 HRB Rock Band koncert

Helye: Agóra színpad

19.00 Szeres Táncház

Helye: Aba- Novák épületrész aula

19.00-24.00 Pingpong Night

Ingyenes pingpong, csocsó és darts játékok

Helye: Agóra épületrész, Multifunkciós tér


20.00 Az „Én vagyok Szolnok” című musical ősbemutatója

Helye: Agóra színpad


20.00-23.00 Járda Csillagászat

Esti csillagles és lézeres csillagkép-bemutató az Aba-Novák Agóra és a JNKSZ megyei TIT közös szervezésében

Helye: Hild János tér

22.00 Inmates koncert

Helye: Agóra színpad

23.00 Utcabál DJ Eszenyivel

Helye: Agóra színpad

 

SZEPTEMBER 4. HÉTFŐ

 

14.00  „Vasszekerek aranykora” című kiállítás

Vasszekerek aranykora – ­Jász-Nagykun-Szolnok megye vasúttörténete című kiállítás megnyitója

Helye: MNL Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltára

 

A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják!

További programok