Ez a weboldal sütiket használ, hogy az oldal összes funkcióját elérje. További információt az adatkezeléssel kapcsolatban az Adatvédelmi tájékoztató oldalunkon talál. Amennyiben elfogadja a sütik használatát weboldalunknak, kérjük kattintson az Engedélyez gombra.

Esélyegyenlőség – Összefogtak a járás települései

  • Esélyegyenlőség – Összefogtak a járás települései
  • Esélyegyenlőség – Összefogtak a járás települései
  • Esélyegyenlőség – Összefogtak a járás települései
  • Esélyegyenlőség – Összefogtak a járás települései
  • 2015-07-02

    A szolnoki járás települései esélyegyenlőségi programjainak segítésére, illetve járási szintű összehangolására pályázati forrás igénybevételére nyílt lehetőség. A „Területi együttműködést segítő programok kialakítása az önkormányzatoknál a konvergencia régiókban” című pályázati konstrukció olyan jellegű együttműködési programokat támogat, amelyek célja az egy járáshoz tartozó települések, helyi szereplők közötti területi együttműködések kialakítása és megerősítése a társadalmi felzárkózást elősegítő és a helyi esélyegyenlőségi programok végrehajtásához kapcsolódó – a járásszékhely települések által ellátott - koordinációs tevékenység megvalósításával.

    A járási szintű együttműködés kialakítása érdekében pályázatot nyújtottak be - mely támogatásban részesült,az  „együtt-es-ély” – a szolnoki járás településeinek területi együttműködése az esélyegyenlőség biztosításában c. program keretében.

    A támogatás mértéke a projekt összes elszámolható költségének 100 százaléka, 21 678 285.-Ft. A pályázat keretében lehetőség nyílik a Szolnoki Járás települései között az esélyegyenlőségi programok összehangolására és szakemberek bevonásával közös cselekvési program kidolgozására.

      Pályázatban megvalósítandó tevékenységek:

    1. Járási szintű együttműködések erősítése: a helyi esélyegyenlőségi programok végrehajtásához szükséges járási szintű szolgáltatási és intézményi együttműködések kialakítása, együttműködési megállapodások megkötése. Az együttműködéseknek ki kell terjedniük az önkormányzatokon, nemzetiségi önkormányzatokon járási kormányhivatalokon túl a járás szintjén releváns civil, egyházi és a gazdasági szférára is.
    2. Szakmai megvalósítók bevonásával társadalmi felzárkózást szolgáló koordináció kialakítása, működtetése járási szinten. (szervezés, koordináció, a program technikai feltételeinek biztosítása stb.)
    3. Járási szintű felzárkóztatási kerekasztal létrehozása és működtetése. A térségi szintű felzárkóztatási kerekasztal feladatai: áttekinti a térség önkormányzatainak esélyegyenlőségi programjait és azok megvalósulását, összehangolja a térségben tervezett intézkedéseket és fejlesztéseket.
    4. Járási szintű „Esélyteremtő-programterv” elkészítése a települések együttműködését igénylő (a helyi esélyegyenlőségi programok által feltárt) problémák megoldására.
    5. Záró rendezvények, konferenciák tartása az „Esélyteremtő-programterv” disszeminációja érdekében.
    6. Esélyegyenlőséget, társadalmi felzárkózást szolgáló tréningek tartása: konfliktuskezelést, diszkrimináció csökkentését, érzékenyítést szolgáló tréningek.
    7. A társadalmi felzárkózást szolgáló koordinációt biztosító szakmai megvalósítók, illetve a területi együttműködésben részt vevő önkormányzatok tisztviselőinek, illetve felzárkózási kerekasztal tagjainak speciális, akkreditált képzése.
    8. A területi együttműködéshez, az „Esélyteremtő-programterv” kialakításához, illetve kapcsolódó, a helyi esélyegyenlőségi programok végrehajtását segítő szakértő bevonása.
    9. Közös, több önkormányzat részvételével zajló, a helyi esélyegyenlőségi programjaikban megfogalmazott, pl.: ismeretterjesztő, tájékoztató tevékenységek megvalósítása a járásszékhely település önkormányzat szervezésében.

    10.  A projekt kiemelt célja, hogy a Szolnoki járás települései körében kidolgozásra, elfogadásra, majd megvalósításra kerüljön egy olyan összehangolt feladatterv, melynek célja az esélyegyenlőség javítása érdekében komplex szolgáltatások, programok megvalósítása. Ezt a program járási szintű esélyteremtő programtervnek nevezi. A munkát egy 5 főből álló szakértői gárda, illetve az együttműködő önkormányzatok szakemberei segítik majd, feladatuk, hogy a programterv elkészülését kutatási tevékenységgel alapozzák meg, ezen kívül esélyegyenlőségi, azaz ún. Felzárkóztatási Kerekasztalt működtessenek.

    A projekt célkitűzései és a beavatkozások kapcsolódnak a Kormányprogramhoz és a szakterületi kormányzati stratégiákhoz. A programhoz Szolnok városon kívül a járás további 15 települése csatlakozott. A program eredményeként a résztvevők együttműködési megállapodásokat kötnek és kialakul egy feladatát hosszabb távon is hatékonyan ellátni képes járási szintű szolgáltatási és intézményi együttműködési modell az esélyegyenlőség területén, mellyel valamennyi településen javulhat a fogyatékos emberek, a mélyszegénységben élők, a cigány/roma emberek, a nők, az idősek és gyerekek helyzete.

    Kialakul a járásban a közösségi tervezés, a társadalmi párbeszéd lehetősége a Helyi Esélyegyenlőségi Programok megvalósítására vonatkozóan, a felzárkózási kerekasztal révén létrejön a helyi esélyegyenlőségi programok járási szintű egyeztető fóruma. Elkészül egy konszenzusra épülő, járási szintű, az azonos problémák komplex, együttes kezelését lehetővé tevő esélyteremtő programterv és megvalósul annak megismertetése valamennyi érintettel és a lakossággal. A résztvevők képzésével, folyamatos informálásával a projekt hozzájárul az egyenlő esélyek biztosítását célzó, a felzárkózást segítő közszolgáltatások fejlesztése.

    A szolnoki járás települései az együttműködés új területén kezdenek közös cselekvésbe, a leginkább veszélyeztetett társadalmi csoportok esélyeinek biztosításában.

    VISSZA

    Tisztelt Olvasó! Szolnok hírei, programjai iOS és androidos mobiltelefonjáról is elérhetők. Töltse le az alkalmazásboltból a SzolnokApp mobil alkalmazást és olvassa mobiljáról a legfrissebb szolnoki információkat!

    SzolnokApp link: http://info.szolnok.hu/app

    További hírek

    1500-nál is több laptopot kapnak a szolnoki diákok

    2024-04-30

    A kormány ebben a ciklusban a magyar köznevelés digitalizációját tűzte ki célul - jelentette ki dr. Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára a hétfői notebook-átadáson.

    Átadták a megújult Véső úti Sportközpontot

    2024-04-26
    A sport jellemformáló, olyan erényekre tanít, amelyek aztán az egész élet során elkísérhetnek és a legnagyobb küzdelmekben segítenek, ilyen az alázat, a kitartás, a fegyelem és az együttműködés - mondta Schmidt Ádám a megújult Véső úti Sportközpont ünnepélyes átadásán pénteken.

    Döntött a közgyűlés: ingyenes lesz a tömegközlekedés a diákok számára

    2024-04-25
    Szeptember 1-jétől ingyenessé válik a helyi tömegközlekedés a szolnoki diákok számára, de a képviselőtestület a helyi felsőoktatás fejlesztéséről, a parkolás könnyítéséről is tárgyalt csütörtökön.

    Dr. Lőrincz Ambrusra emlékeznek

    2024-04-25
    2024. május 3-án 14 óra 30 perckor a Szolnoki Római Katolikus Temető nagy ravatalozójában szeretettel várjuk mindazokat akik ismerték és szerették, hogy közösen emlékezzünk meg róla.

    Ötvenéves jubileumát ünnepli a pedagógiai szakszolgálat

    2024-04-17

    Fennállásának félévszázados jubileumát ünnepli a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Szolnoki Tagintézménye, ebből az alkalomból Múlt és jövő a jelenben címmel rendeztek konferenciát a városháza dísztermében.