Ez a weboldal sütiket használ, hogy az oldal összes funkcióját elérje. További információt az adatkezeléssel kapcsolatban az Adatvédelmi tájékoztató oldalunkon talál. Amennyiben elfogadja a sütik használatát weboldalunknak, kérjük kattintson az Engedélyez gombra.

Jó úton haladunk

2021-07-20
 
2021-07-20
 
Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata a „Jó úton haladunk! – szolnoki utak munkaerőpiaci mobilitással összefüggő fejlesztése” című, TOP-6.1.5-16-SL1-2019-00003 azonosítószámú projekt keretében 480.000.000 Ft, 100%-os intenzitású támogatást nyert a szolnoki utak munkaerőpiaci mobilitással összefüggő fejlesztésére. A Támogatási Szerződés 2020.08.24-én lépett hatályba.
 
A kivitelezést a Duna Aszfalt Zrt. végzi. A munkálatok 2021. július 19-től november 10-ig tartanak.
 
A fejlesztés az alábbi útfelújítási munkálatokat foglalja magában: A jelentősen tönkrement útfelületeket elbontják, a teljes pályaszerkezetet - a felújítandó szakasz 80%-a - újjáépítik. A kevésbé rossz állapotú szakaszokon marással és szőnyegezéssel újítják meg a felületeket. Új, kiemelt szegélysort építenek a felújított szakasz mindkét oldalán.  A buszperonokat, egyéb járdafelületeket a szegély szintjére emelik. A felújítandó útszakaszon lévő 3 db buszmegállót átépítik/akadálymentesítik. A kijelölt gyalogátkelőhelyek járdacsatlakozásait megújítják/akadálymentesítik. Az útfelújításhoz kapcsolódóan a Malom utcánál található szennyvízátemelőtől kezdődően megépül egy 63 m hosszú szennyvíz-nyomóvezeték is. Az építkezés három ütemben zajlik.
 
Az 1. ütemben a körút teljes hosszában, mindkét oldalon megépítik a járdaszegélyeket, csatlakozásokat, víznyelőket. A Malom és az Aranyi S. út közötti szakasz szegélyét  cserélik, melynek során lezárják a leállósávot. A második szakaszban az Aranyi S. és a Lovas I. út közötti, valamint a Botár I. és a Czakó E. utak közötti szakasz szegélyeit  cserélik. A buszmegállókat az ütem végén helyezik át, ezalatt a forgalom 2x2 sávon  folyhat. Az összes lakótelepi utcacsatlakozás járható lesz két irányban, míg az érintett taxidrosztot a közeli parkolóba helyezik át. Mindhárom gyalogátkelőhely megmarad.  
 
A 2. ütemben építik a körúton a szélső sávokat, illetve a buszmegállóhelyeket,  szegélyekkel, peronokkal együtt - az első szakaszban a Malom és a Lovas I. úton, majd a  Czakó E. és Botár I. utak között a külső forgalmi sávok zárásával. A forgalmat 2x1 sávra szűkítik. A lakótelepi csatlakozások csomóponti felületeit is ekkor építik a forgalom  egyirányúsítása mellett. A lakóutcák legtöbbje hurokszerűen körbejárható, a szükséges helyeken biztosítják az akadálymentesítést. A középső buszmegálló-párt (az Aranyi S. utcánál) ideiglenesen megszüntetik, kiváltására a legközelebbi buszmegállót jelölik ki. A szélső buszmegállókat az építési területen kívül helyezik el. Mindhárom gyalogátkelőhely megmarad.
 
 
 
A 3. ütemben a két belső sávot újítják fel a körút teljes hosszában, a forgalmat a már megépített külső sávokra terelik. Az északi oldalon megépített útfelület szélesebb, így az Aranyi S. úti buszmegállóhely újra használhatóvá válik, míg déli oldali párját az  egyirányúsítás miatt továbbra sem lehet igénybe venni. A többi buszmegálló ebben a szakaszban is az építési területen kívül marad, míg az érintett taxidrosztot visszakerül eredeti helyére. A lakóutcák csatlakozásai újra kétirányúak, viszont – a belső sávok hosszanti lezárása miatt – csak jobbra kanyarodásokkal használhatók. Mindhárom  gyalogátkelőhely megmarad.
VISSZA

További hírek

Felhívás a szolnoki Turisztikai és Szabadidő Központ hasznosítására vonatkozó kétkörös ötletpályázat kiírására

2026-06-02

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata 47/2026. (II.26.) határozata alapján Szolnok Megyei Jogú Város polgármestere nyilvános ötletpályázati felhívást tesz közzé a szolnoki Turisztikai és Szabadidőközpont hasznosítására vonatkozóan.

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata pályázati felhívása a Szolnoki Gulyásfesztivál lebonyolítására

2026-06-02

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata pályázatot kíván kiírni a Szolnoki Gulyásfesztivál teljeskörű megszervezésére és lebonyolítására 2026-ra.

Nyári napközbeni gyermekfelügyelet Szolnokon: indul a jelentkezés a szünidei turnusokra!

2026-05-30

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata felkérésére idén július 6. és augusztus 14. között hat turnusban szervez napközbeni gyermekfelügyeletet a Szollak Kft., amelyre a jelentkezési időszak már június elején kezdetét veszi.

 

Szolnoki Megyei Jogú Város Önkormányzatának állásfoglalása a „Vágatlan Május” kezdeményezésről

2026-05-26

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata támogat minden olyan környezet- és természetvédelmi törekvést, amely a biodiverzitás növelését, a beporzó rovarok védelmét és a fenntartható zöldfelület-gazdálkodást szolgálja.

Szolnok Városi Gyermeknap 2026: Óriási családi mulatság vár ránk a Tiszaligetben!

2026-05-21

Május 31-én ingyenes, egész napos programkavalkáddal, koncertekkel és fergeteges palacsintás élményekkel várja a családokat a Tiszaligeti Turisztikai Központ.